Zaproszenie na wykład dr n. med. Aleksandry Kozłowskiej "Radioterapia nie tylko onkologiczna. Zastosowanie napromieniowania w chorobach nienowotworowych."
Konferencja Science and industry – challenges and opportunities (SICO2025) 24-26 czerwca 2025 - Lublin
Szanowni Państwo,
pragniemy Państwa zaprosić do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji, która jest kontynuacją organizowanego dotychczas Ogólnopolskiego Sympozjum „Nauka i przemysł – metody spektroskopowe w praktyce, nowe wyzwania i możliwości”.
Wydarzenie organizowane po raz drugi pod nową nazwą „Science and industry – challenges and opportunities” (SICO2025) odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2025 roku w Lublinie i zgromadzi ekspertów z obszarów nauk ścisłych i technicznych, przyrodniczych oraz rolniczych, leśnych i weterynaryjnych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu, którzy opowiedzą o najnowszych osiągnięciach w swoich dziedzinach. W ramach wydarzenia wydana zostanie monografia Wydawnictwa UMCS z numerem ISBN w formie e-booka.
Konferencja stanowić będzie okazję do zaprezentowania dorobku naukowego, osiągnięć badawczych i wdrożeniowych realizowanych w Państwa macierzystych placówkach i do dyskusji nad skutecznym transferem wiedzy, która powstaje w ośrodkach badawczych do praktyki gospodarczej.
Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Nauk Chemicznych UMCS, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
Aktualne informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie: https://www.umcs.pl/en/sico.htm
Serdecznie zapraszamy do udziału !
Z wyrazami szacunku,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. Dorota Kołodyńska
![](/images/illustrations/fgf.png)
Konferencja - Fizykochemia granic faz - metody instrumentalne. Lublin 11–15 maja 2025.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do Lublina na kolejną, piątą już edycję konferencji „Fizykochemia granic faz - metody instrumentalne” (FGF5), która odbędzie się w dniach 11 – 15 maja 2025 roku w Hotelu Luxor/Atelia.
Konferencja ta organizowana jest przez Wydział Chemii UMCS, Instytut Nauk Chemicznych UMCS oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego wraz z Sekcją Fizykochemii Zjawisk Międzyfazowych PTChem.
Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć, wymiana doświadczeń i wiedzy naukowej oraz nawiązanie nowych kontaktów naukowych pomiędzy reprezentantami wiodących ośrodków naukowych w Polsce, w dziedzinach chemii, fizyki, biologii, farmacji i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem fizykochemii granic faz.
Tematyka Sympozjum obejmuje następujące Sekcje naukowe:
- chemia środowiskowa i radiochemia,
- chemia w medycynie i kosmetyce,
- technologia chemiczna i kataliza,
- fizykochemia ciała stałego,
- elektrochemia, elektroanaliza i chemia analityczna,
- adsorpcja i stabilność układów zdyspergowanych.
Istotny aspekt konferencji to również integrowanie środowiska naukowego, promowanie młodych naukowców, identyfikowanie potrzeb otoczenia gospodarczego oraz wymiana informacji pomiędzy naukowcami i przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji poprzez stronę internetową: fgf.umcs.pl
Mamy nadzieję, że to wydarzenie naukowe na stałe zapisze się w Państwa kalendarzach.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
Przewodniczące
prof. dr hab. Agnieszka Nosal-Wiercińska
prof. dr hab. Małgorzata Wiśniewska